En İyi Televizyon Markaları

En İyi Televizyon Markaları Hangileri?

1. SAMSUNG

Samsung

70 yılı aşkın bir süredir yarı iletkenlerden ilaç sektörüne, otelcilikten finansal hizmetlere birçok alanda faaliyette bulunan Samsung Grubunun amiral gemisi olan Samsung Electronics, yüksek teknoloji elektronik cihaz üretimi ve dijital medya konularında dünyanın lider şirketidir. Samsung Elektronik 2000-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Elektronik, Televizyon, Telefon, Bilgisayar, Otomotiv, Tıp, Uzay Araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir.  Televizyon sektöründe de uzun bir geçmişe sahip olan Samsung 1960′lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır. LCD üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak Samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır. Ayrıca Samsung 3D LED TV‘nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Samsung özellikle son 2 yıldır en iyi televizyon sıralamasında başı çekmektedir.

2. LG GRUP

LG

LG Grup  Güney Koreli elektronik, cep telefonu ve petrokimyanın da dahil olduğu birçok alanda faaliyet gösteren şirketler topluluğu. LG, Koo ailesi tarafından yönetilen bir aile şirketidir.Şirket, 1995′e kadar “Lucky – Goldstar”‘ın bir kısaltması olarak LG ismini kullanmıştır. İsmini değiştirmeden önce Goldstar markası altında birçok elektronik ürün satışı yaparken, Lucky markası genellikle Kore dışında satılmayan diğer ev ürünlerinde kullanılmaktaydı. Lucky, özellikle ev temizliği ürünleri ve çamaşır temizliği ürünleri ile Güney Kore’nin ünlü markalarından biriydi.

LG Electronics, dünyanın dört bir yanında seksen bir tanesi yan kuruluş olmak üzere yüz on’u aşkın iş biriminde seksen iki bin kişiye iş imkânı sağlamaktadır. 2007 yılında $ 44 milyar’lık satış rakamına ulaşan LG, dört iş biriminden oluşmaktadır. Bunlar, Mobil iletişim, dijital aletler, dijital görüntü cihazları ve dijital medya. LG dünyanın önde gelen CDMA/GSM ahizesi, klima, önden- yüklemeli çamaşır makinesi, optik sürücüler, DVD oynatıcı, düz ekran televizyon ve ev sinema sistemleri üreticisidir. Özellikle televizyon konusunda LG en iyi televizyonları yapmak için büyük çaba sarfediyor. Çabasının sonucunuda almış gibi.

3. SONY

SONY

Sony, Japonya kökenli çok uluslu şirketler topluluğudur. Topluluğun ana şirketi, Minato-Tokyo’da yerleşik olan Sony Corporation’dur. Başlangıçta elektronik cihazlar üretmek amacıyla kurulan şirket günümüzde; elektronik cihazlar, bilgisayar donanım ve yazılımları, yarı iletken elektronik bileşenler üretimi, sinema ve müzik ürünleri üretim-dağıtım ve yayımı, sigortacılık, bankacılık, gibi birçok alanda etkinlik gösterir.

 

4.TOSHİBA

TOSHİBA

Toshiba Corporation  çok uluslu bir Japon üretim şirketidir. Genel merkezi Tokyo, Japonya olan şirket tüketici ürünleri elektronik cihazlar ve parçaları konusunda Dünyanın sayılı markalarından biridir. Toshiba; HP, Dell, Acer ve Lenovo ile birlikte dünyanın en büyük beş kişisel bilgisayar üreticisinden biridir. Toshiba; enerji üretimi, güç kaynakları, internet çözümleri, bilgi sistemleri ve televizyon alanlarında da yatırım ve üretimleri bulunmaktadır.

5. PHİLİPS

Philips

Philips, merkezi Hollanda’da bulunan ve 60’dan fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyadaki en büyük elektronik(tüketiği elektroniği, ev aletleri, aydınlatma, kişisel bakım ürünleri, medical sistemler, televizyon) şirketlerinden biridir

6.PANASONİC

Panasonic

Panasonic kurulduğu yıl yalnızca 3 olan çalışan sayısı zamanla 290.000’e kadar çıkan ve şu anda dünya çapında 51,7 milyar dolarlık net satış rakamına ulaşmış durumda olan Panasonic Corporation, genel üretimi elektronik(scaner, medikal-mikro kameralar, toughbook, dot matrix, televizyon, telefon, projektörler) üzerinedir.

7. VESTEL

VESTEL

Vestel, 1984 yılında Türkiye’de kurulmuş, Manisa’da fabrikası olan bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir. Kendi teknolojisini kendi üreten Vestel, internet TV, internet terminal, Plazma televizyon, Replay TV, ip telefon gibi teknolojik ürünler de geliştirmektedir.